LordMt2 | Nemere'nin Gözetleme Kulesi

Nemere Gözetleme Kulesi

Kat bilgileri

Harita zindan tipi haritadır. Toplam 9 kattan oluşmaktadır ve her katta üst kata geçmek için farklı görevlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Gerekli görevler sırası ile tamamlanarak Nemere boss'un olduğu son kata çıkılabilir. Ancak bilinmesi gereken en önemli ayrıntı Nemere'nin gözetleme kulesinin süresi olduğudur. Hangi katta ve görevde olduğunuza bakılmaksızın girdiğiniz saatten tam 1 saat sonra kuleden dışarı atılırsınız. Bu yüzden tüm katların tamamlanması ve Nemere boss'un kesilmesi için toplam 1 saatiniz vardır.

Giriş şartları nelerdir?

 • - Kuleye giriş sınırı 100 leveldir.
 • - Girecek kişilerin aynı grupta olması ve gruptan kule içerisinde çıkmaması gerekmektedir. Sadece 1 grup girebilir.
 • - Kuleye girebilmek için girecek olan grupta mutlaka 1 adet şaman ve 1 adet ninja karakter olmalıdır.
 • - Yalnızca grubu kuran kişi (grup lideri) kule npcsine giriş talebinde bulunabilir. Giriş talebinin sonucunda gerekli şartlar sağlanıyorsa grubun tamamı kule içerisine ışınlanır.
 • - Herhangi bir sebeple grup üyelerinden bir tanesi zindanı terk ederse (internet kopması ve benzeri durumlar) içeri girmesi için 5 dakikası bulunmaktadır.
 • - Nemere'nin gözetleme kulesine girip başarı ile tamamladıktan ya da 1 saat sonunda başaramayıp kuleden atıldıktan sonra tekrar girmek için 4 saat beklenmesi gerekmektedir.
 • 1. Kat

  Buz aslanı aktif edildikten sonra çıkan slotların tamamı kesilerek bir üst kata çıkılır.

  2. Kat

  Bu katta bulunan slotlar kesilerek doğru "Frost Anahtarı" elde edilmelidir. Doğru anahtar sadece Şaman ya da Ninja karakteri ile etkinleştirilebilmektedir. Bu yüzden yere düşecek olan anahtarlar sahipsiz (kesen kişiye özel olmayacak şekilde) düşer. Düşen anahtarlar Ninja ya da Şaman karakterler tarafından envantere alınmalı ve sağ tıklanarak doğru anahtar olup olmadığı kontrol edilebilir. Doğru anahtara sağ tıklandığında grup olarak üst kata ışınlanılır.

  3. Kat

  Bu katta var olan tüm slotlar kesilerek üst kata çıkılır.

  4. Kat

  Bu katta da bütün slotların kesilmesi gerekmektedir. Bu katın farkı; kat görünümü değişir ve 2 slot dalgası kesilir. Bunun sonrasında üst kata çıkılır.

  5. Kat

  Bu katta doğru "Kuzey Yıldızı"itemleri ile var olan "Arctic Küpleri"nin yok edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda var olan küpler doğru sıra ile açılmalıdır. Düşen anahtarlar tüm karakter tarafından kullanılabilir. Anahtar sürüklenerek herhangi bir Arctic küpünün üzerine bırakıldığında, küpün yanlış seçim olduğu ya da anahtarın yanlış anahtar olduğu ile ilgili bilgilendirme mesajı çıkacaktır. Doğru küp ve anahtar eşleştiği zaman küp yok olur. Tüm küpler yok edildiğinde bir üst kata çıkılır.

  6. Kat

  Bu katta da öncelikle var olan tüm slotların kesilmesi gerekmektedir. Ardından kat haritasındaki alanın ortasında belirecek olan "Buz Metin"i kesilmelidir. Önemli olan ayrıntı bu metine Şaman karakteri dışındaki karakterler damage vuramamaktadır. Kısacası sadece Şaman karakterin / karakterlerin bu metni kesmesi gerekmektedir. Bu yüzden Nemere'nin Gözetleme Kulesine çıkarken bu metni kesebilecek kapasitede bir ya da daha fazla şamanın grupta olmasında fayda vardır.

  7. Kat

  Bu haritada bir üst seviye slotlar bulunmaktadır. Bir den fazla boss bulunan bu katta amaç doğru bossu keserek bir üst kata çıkmaktır. Boss ismi "Szel olup, doğru boss bulunana kadar kattaki "Szel" bosslarının kesilmesi gerekmektedir. Doğru boss kesildiğinde grup bir üst kata ışınlanır.

  8. Kat

  Bu kat 2. kata çok benzemektedir. Yine kat slotlar ile doludur ve slotların kesilerek birçok "Frost Çiçeği Anahtarı"düşürülür. Bu anahtarlar 2. kattaki gibi sadece Şaman ve Ninja karakterler tarafından etkinleştirilebilmektedir. Düşen anahtarlar bu iki karakter sınıfına ait oyuncular tarafından sağ tıklanarak denenir ve doğru anahtar bulunduğunda grup bir üst kata ışınlanır.

  9. Kat

  Bu katta karşınıza "Kuzey Dragonu Mozaiği" çıkacaktır. Bu mozaik taşına sadece Şaman ve Ninja karakterler damage atabilmektedir ve bu taşı kesmek üst kata çıkmak için gerekli olan tek unsurdur. Grupta var olan Ninja ve Şamanlar taşı kestiğinde grup bir üst kata (son kata) ışınlanır.

  10. Kat( Son Kat )

  Bu kat Nemere'nin Gözetleme Kulesi'nin son katıdır. Katta nemere bulunmaktadır ve katın en büyük patron slotudur. İçerisinden değerli itemler düşmektedir. Slotun kesilmesinin ardından 1 dakika sonra grup giriş katına ışınlanır.